Powered by Blogger

Yerli Filmler-Yabancı Filmler-Gerilim Filmleri-Erotizm Filmleri-Aksiyon Filmleri-Macera Filmleri-Dram Filmleri-Sıcak Filmler

Welcome

300 Spartalı Filmi İzle

Posted on 09:43 by Sercan güdüz
Filmin Konusu:Frank Miller'in grafik romanından uyarlanan "300" de MÖ 480 yılında ephorlar(Sparta'nın üst düzey sulh yargıçları) Leonidas'la beraber 300 kraliyet korumasını Thermopylae dağ geçidine, Pers'lerin yenilmez kralı Xerves'in ordusuna karşı geçidi savunmak için gönderilirler. Bir intihar görevi sayılabilecek bu savaşta Sparta Kralı Leonidas ve adamları sayıları bir milyona yaklaşan Pers'liler ile ölesiye savaşmıştır. Pers'lilerin teslim çağrılarına yanıt vermeyerek geçidi efsanevi şekilde korumuştur.

Bu savaş tüm Yunanistan'ın Persler'e karşı birlik olmasını sağlar ayrıca dünyada ilk demokrasinin kuruluşuna da yardımcı olacaktır.

Bu hikaye ve Leonidas'ın yaşamı Frank Miller'ın 1998'de yayınlanan ''300'' isimli çizgi romanında çarpıcı şekilde ortaya konmuştur.Hikaye ayrıca Steven Pressfield'ın ''Ateş Geçidi'' (Gates of Fire) isimli romanında da anlatılmış ve bir çok övgü almıştır.

İşte bu efsanevi direniş ve üzerine yapılan yapıtlardan yola çıkılarak hazırlanan ''300 Spartalı filmi'' 2007 Mart ayında tüm dünyada gösterime girecektir.

Yönetmen : Zack Synder
Senarist : Zack Snyder, Kurt Johnstad
Oyuncular :
Gerard Butler (Kral Leonidas)
Lena Headey (Kraliçe Gorgo)
Dominic West (Theron)
David Wenham (Dilios)
Vincent Regan (Yüzbaşı)
Michael Fassbender (Stelios)
Tom Wisdom (Astinos)
Andrew Pleavin (Daxos)
Andrew Tiernan (Ephialtes)
Rodrigo Santoro (Xerxes)
Giovani Cimmino (Pleistarchos)
.....
Müzik : Tyler Bates
Filmin Türü : Tarihi, Macera, Savaş
Yapımcı : Warner Bros
Filmin çekildiği yerler : Montréal, Québec, Canada
Yapım Yılı : 2006
Yapılan Ülke : ABD
Orjinal Dil : İngilizce
Filmin Süresi : 117 dakika

BÖLÜM 1BÖLÜM 2


No Response to "300 Spartalı Filmi İzle"

Leave A Reply